Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Rozpoczęły się Roraty

Rozpoczęły się Roraty

Najmłodsi katolicy na Podolu, Wołyniu i w ogóle – na całym świecie Adwent najczęściej kojarzą z Roratami. To właśnie Msze roratnie tworzą niepowtarzalny klimat adwentowy. Dzieci i starsi parafianie wczesnym rankiem lub późnym wieczorem podążają do kościoła by wziąć udział w mszach ku czci Maryi Panny.

Adwent – to okres radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Jego początek zbiega się w czasie z rozpoczęciem nowego roku liturgicznego w kościele katolickim. W roku 2015 przypadł on na niedzielę 29 listopada. Przez cztery następne tygodnie kapłani będą odprawiali msze święte w ornatach koloru fioletowego. W każdą niedzielę adwentu zapalana jest kolejna świeca na wieńcu adwentowym, a jest ich w sumie cztery.

W pierwszej porannej Mszy roratniej, która rozpoczęła się w winnickiej parafii Ducha Świętego 30 listopada o godzinie 6.30 wzięło udział ponad 30 dzieci. Nie zważając na wczesną porę, one chętnie dołączali się do procesji ze świecami i słuchali kazania ks. Sergiusza na temat przygotowania się do świętowania Bożego Narodzenia.

Słowo Polskie, 30.11.15 r.