Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Rozpoczęcie roku szkolnego w Polskiej Szkole w Gródku Podolskim

Rozpoczęcie roku szkolnego w Polskiej Szkole w Gródku Podolskim

Podwórko szkolne 2 września br. wypełnili uczniowie, rodzice, nauczycieli i zaproszeni goście, którzy licznie zgromadzili się na inauguracji nowego roku szkolnego.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor placówki Zofia Rogowska, która szczególnie powitała nie tylko pierwszaczków, ale także maturzystów, dla których nowy rok szkolny będzie rokiem najtrudniejszym. Po odsłuchaniu hymnów państwowych Ukrainy i Polski, aby powitać i życzyć sukcesów uczniom i nauczycielom, głos zabrali m.in. Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński, Kurator Oświaty Gródeckiej Administracji Rejonowej Wadym Punda. JE bp Leon Dubrawski pobłogosławił uczniów i nauczycieli na nowy rok szkolny.

Po krótkim programie artystyczny zabrzmiał tradycyjny pierwszy dzwonek dla pierwszoklasistów, którzy jako pierwsi uczniowie w tym roku, w towarzystwie swojej wychowawczyni i nauczycielki Romanii Szostak oraz bp. Leona Dubrawskiego uroczyście przekroczyli próg szkoły. W nowej klasie na pierwszaczków czekały nowe tornistry z pełnym wyposażeniem przygotowane przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”, a także prezenty od Konsulatu Generalnego RP w Winnicy.

W tym roku do grona uczniów Polskiej Szkoły w Gródku dołączyło kilkadziesiąt nowych uczniów, którzy w ramach reformy przeszli z innych szkół do tej placówki.

Szkoła z polskim językiem nauczania w Gródku Polskim jest jedyną tego typu szkołą w Winnickim Okręgu Konsularnym. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i sukcesów w nauce w nowym 2019/2020 roku szkolnym.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 05.09.19 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code