Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Rozpoczęcie Roku Szkolnego w Polskiej Szkole Sobotnio-Niedzielnej w Koziatyniu. Galeria zdjęć

Rozpoczęcie Roku Szkolnego w Polskiej Szkole Sobotnio-Niedzielnej w Koziatyniu. Galeria zdjęć

1 października jednocześnie z początkiem roku akademickiego w Polsce, w Koziatyniu (obwód winnicki) wystartował kolejny rok szkolny w Polskiej Sobotnio-Niedzielnej Szkole, działającej przy Stowarzyszeniu „Centrum Kultury Polskiej im. Tomasza Padury”.

Szkoła działa od 2006 roku. Jej uczniami jest około 70 uczniów w różnym wieku, którzy aktywnie uczestniczą w konkursach recytatorskich oraz wiedzy o Polsce, olimpiadach z języka polskiego, akademiach, spotkaniach polonijnych, krzewiąc tradycje i kulturę swoich pradziadów. Na naukę języka polskiego uczęszcza młodzież szkolna  z  całego miasta,  parafianie kościoła p.w. Matki Bożej Dobrej Rady, członkowie Stowarzyszenia.

Absolwenci szkoły studiują na uczelniach wyższych w Polsce (Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin). Uczniowie szkoły co rok zostają zwycięzcami Konkursu recytatorskiego „Kresy” w Kijowie, Obwodowej olimpiady z języka polskiego w Winnicy, Obwodowego Konkursu recytatorskiego poezji polskiej w Winnicy, w 2012r. – Międzynarodowego Konkursu „Kresy” w Białymstoku.

Słowo Polskie, WiD, zdjęcia Julia Roman, 02.10.16 r.

 

 

{morfeo 1249}