Jesteś tutaj: Home » Inne » Równe otrzymało nowoczesną karetkę z miasta Zabrze

Równe otrzymało nowoczesną karetkę z miasta Zabrze

Nowoczesną karetkę pogotowia dostarczyło do Równego polskie miasto Zabrze.

Współpracujemy z tym miastem od ponad 20 lat. Dlatego nawet w trudnych dla Ukrainy czasach przyjaciele z zagranicy nie trzymali się z daleka. Wołodymyr Pietrow, dyrektor regionalnego teatru dramatycznego, przywiózł samochód do Równego. Przyznaje, że ma przejmujące wspomnienia z Polski i Zabrza.

„Miałem problemy z sercem i potrzebowałem pilnej operacji. Wykonali go polscy specjaliści, więc całkiem możliwe, że ten samochód zawiózł mnie do szpitala, gdzie lekarze faktycznie trzymali moje serce w dłoniach, uratowali mi życie ”- powiedział Wołodymyr Pietrow.

Karetka jest wyposażona w sprzęt, a nawet częściowo w leki. Od teraz samochód będzie pomagał lekarzom Szpitala Miejskiego nr 2 w Równem. Klucze i dokumenty przekazano naczelnemu lekarzowi placówki Ołeksandrowi Szeherze.

Według szefa miejskiego wydziału zdrowia Wiktora Iskiva zapotrzebowanie na takie samochody w Równem jest dość duże. W końcu nie wszystkie placówki są w pełni wyposażone w transport medyczny, który może pomóc w nagłych wypadkach, zwłaszcza w czasie wojny. Samo auto zostało wyprodukowane w 2006 roku, całkowicie wymieniło silnik, co zapewni nieprzerwaną pracę przez długi czas. Specjalne podziękowania dla Prezydenta Zabrza Malgožaty Manka-Shulik za stałą pomoc i wsparcie Równego i Równego w trudnych dla naszego kraju czasach.

Sergij Porowczuk za: Rada Miejska Równego, 17 kwietnia 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code