Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Rosyjskie samoloty z terytorium Białorusi ostrzelały okolice Żytomierza. Co wiadomo ?

Rosyjskie samoloty z terytorium Białorusi ostrzelały okolice Żytomierza. Co wiadomo ?

Fot. te.gov.ua

O 4 nad ranem czasu lokalnego mieszkańcy Żytomierza obudziły wybuchy i drgaia domów mieszkalnych. Kilkanaście minut wcześniej z głośników ulicznych słychać było sygnały alarmowe .

Ponad dwadzieścia rosyjskich rakiet uzbrojonych w ładunki bojowe spadło w okolicach Żytomierza 25 czerwca. Ostrzał trwał od 4:15 do szóstej nad ranem. Lokalne władze poinformowały o zawieszeniu obchodów świąt państwowych  zaplanowanych na najbliższe dni .

Szef Żytomierskiej Obwodowej Wojskowej Administracji Witalij Buneczko potwierdził, że wróg wystrzelił  rakiety w kierunku Żytomierszczyzny i że zniszczenia infrastruktury wojskowej są nieznaczne. Jedna osoba zginęła inna odniosła obrażenia. Dziesięć rakiet zostało zestrzelonych przez systemy obrony powietrznej.

Mniej więcej w tym samym czasie cztery inne rakiety spadły w okolicach Jaworowa w obwodzie lwowskim oraz na miejscowość Desna w czernichowskim.

Słowo Polskie,mw, 26 czerwca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code