Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Rosyjska FSB postawiła znak równości pomiędzy Prawym Sektorem a Al-Ka’idą

Rosyjska FSB postawiła znak równości pomiędzy Prawym Sektorem a Al-Ka’idą

Źródło - http://www.fsb.ru/fsb/npd/terror.htmRegionalna jednostka ukraińskiego Prawego Sektora na Krymie została uznana przez rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa za organizację terrorystyczną.

Na liście 23 organizacji, opublikowanej na stronie FSB większość stanowią islamskie ugrupowania terrorystyczne – oprócz Al-Ka’idy można zobaczyć także Asbat Al-Ansar, Kongres Narodów Iczkerii, Al-Jihad, Bracia Muzułmanie, Taliban i inne.

Z informacji, opublikowanej na tej stronie można dowiedzieć się także, kiedy poszczególne organizacje zostały uznane za terrorystyczne. Prawy Sektor otrzymał taki status zgodnie z decyzją Moskiewskiego Sądu Miejskiego z 17 grudnia 2014 roku.

Z kolei ukraiński parlament zdołał uznać „DRL” i „ŁRL” za ugrupowania terrorystyczne tylko w pierwszym czytaniu. Ambasador UE na Ukrainie Jan Tombiński potwierdził, że UE rozważy analogiczną decyzję wyłącznie po tym, jak strona ukraińska doprowadzi całą procedurę uznania prorosyjskich separatystów za terrorystów do końca.

Słowo Polskie, 03.04.15 r.