Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Rośnie liczba turystów odwiedzających Ukrainę

Rośnie liczba turystów odwiedzających Ukrainę

Fot. NK-online.tv

14,6 milionów turystów odwiedziło Ukrainę w 2017 roku. W porównaniu z rokiem poprzednim ilość zagranicznych gości wzrosła o prawie milion osób.

Największy spadek ilości odwiedzających kraj w celach turystycznych Ukraina odczuła w 2014 roku, kiedy po aneksji Krymu wybuchła wojna na Donbasie.

– Najwięcej turystów odwiedziło nasz kraj w 2013 roku – 25 milionów. Obecnie najwięcej przyjeżdża z Mołdowy, Białorusi i Rosji. Rośnie liczba gości z Turcji oraz Izraela. Warto promować Ukrainę na innych kontynentach, bowiem nasi tradycyjni klienci pochodzą z krajów Centralnej i Wschodniej Europy – przeważnie to kraje postsowieckie, mieszkańcy których są przyzwyczajenie do niskiego poziomu serwisu – zaznaczył prezydent Narodowej Organizacji Turystycznej Iwan Liptuta podczas 52 Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB BERLIN.

Liptuta zwrócił także uwagę na fakt,  że zwiększyła się różnica w ilości wyjeżdżających z kraju i przybywających. Po skasowaniu wiz do strefy Schengen latem 2017 roku do Europy wyjeżdżało 28 milionów obywateli kraju nad Dnieprem.

Słowo Polskie, 12.03.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code