Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Rosja zabroniła ukraińskim liniom latać nad swoim terytorium

Rosja zabroniła ukraińskim liniom latać nad swoim terytorium

Źródło - twitterFederalna agencja ds transportu lotniczego FR poinformuje ukraińskie linie lotnicze o wprowadzeniu dla nich zakazu lotów nad Rosją, zaczynając od 25 października br.

Służba prasowa rosyjskiego Mintransu opublikowała z tego powodu oficjalny komunikat: „Nasze działania będą symetryczną odpowiedzią na zawiadomienie Państwowej Służby Awiacyjnej Ukrainy, która 28 września w trybie jednostronnym poinformowała kilku rosyjskich przewoźników o tym, że z początkiem zimowej nawigacji (od 25 października) wprowadza zakaz na wykonanie lotów na nad swoim terytorium”.

Ukraina wreszcie zaczyna adekwatnie reagować na okupację przez Federację Rosyjską półwyspu krymskiego i wzniecenie na Donbasie sztucznej rewolucji z udziałem prorosyjskich separatystów. W takim samym tonie zostało wytrzymane wystąpienie prezydenta Poroszenki na Zgromadzeniu ONZ w Nowym Yorku. Podobną wizję ws rosyjskiej agresji na Ukrainie ma prezydent Obama oraz polski prezydent Andrzej Duda. Krymski Medżlis zablokował granicę z Krymem po stronie ukraińskiej w celu blokady dostaw towarów na półwysep.

Słowo Polskie, 29.09.15 r.