Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Rosja ogranicza dostęp do ukraińskich portali informacyjnych

Rosja ogranicza dostęp do ukraińskich portali informacyjnych

Źródło: www.dobreprogramy.plRosyjska inspekcja Roskomnadzor przekazała wybranym ukraińskim redakcjom listy o ograniczeniu dostępu do ich portali na terenie Rosyjskiej Federacji.

Podobne zawiadomienia otrzymały m.in. Espreso.TV, Ukraińska Prawda oraz RBK-Ukraina.

W notach Roskomnadzoru zawarty jest wymóg by w przeciągu doby właściciel domeny usunął „nawoływanie do masowych akcji niepokory, działalności ekstremistycznej oraz udziału w akcjach publicznych, które odbywają się z łamaniem przepisów”.

Jeżeli ukraińska redakcja nie usunie zakazaną przez Roskomnadzor informację ze swojego portalu informacyjnego rosyjska agencja ograniczy dostęp do domeny na swoim terenie.

Ten sam Roskomnadzor zobowiązał 30 grudnia ubiegłego roku wszystkie rodzime media, które korzystają z zagranicznej pomocy finansowej o informowaniu każde trzy miesiące o sponsorach i instytucjach, które dofinansowują ich działalność. W wypadku uchylania się rosyjskich redakcji od informowania Roskomnadzoru o zagranicznych dotacjach, mogą być one ukarane kwotą, czterokrotnie przewyższającą kwotę dofinansowania z zagranicy!

Słowo Polskie, K.B.,  14.04.16 r.