Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Roraty w Berdyczowskim Sanktuarium – podróż stronami Biblii

Roraty w Berdyczowskim Sanktuarium – podróż stronami Biblii

Okres Adwentu, to szczególny czas w Sanktuarium Berdyczowskim, sięgający tradycjami wiele lat wstecz. Codziennie z wyjątkiem niedzieli, o 6.45 dorośli i dzieci śpieszą się na Roraty żeby duchowo przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

Żadna modlitwa nie kojarzy się z Adwentem tak, jak modlitwa porannej Mszy Świętej Roratniej. Tajemnica i ciemność. Płonące lampiony w rękach dzieci symbolizują oczekiwanie. Dzieci wiedzą, że to coś specjalnego, coś zupełnie innego od tego, co świat oferuje każdemu. Skupienie, cisza, procesja w ciemności, po kolei zapalane świece na wieńcu adwentowym.

W tym roku pod czas Rorat zgłębiamy księgi Pisma Świętego. Z ogromnej Biblii, pod czas kazania dzieci wyciągają różne ciekawe przedmioty, które charakteryzują konkretną księgę. Każdego dnia, otwieranie księgi to mała przygoda – „Co tam będzie tym razem?” – To sandały Mojżesza, wąż, który kąsał Izraelitów w pustyni pod czas podróży, zegar, na pamięć o tym, jak Bóg wstrzymał słońce podczas walki w Ziemi Obiecanej. Małe parafianie z entuzjazmem podróżują stronami Pisma Świętego, podążając do radosnego wydarzenia, Dobrej Nowiny – Narodzin Zbawiciela, Jezusa Chrystusa!

s. Nina Tartacznik, 06.12.16 r.