Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Relokując się biznes ze wschodu wybiera obwód lwowski

Relokując się biznes ze wschodu wybiera obwód lwowski

Fot. portal.lviv.ua

Na terenie Obroszyna pod Lwowem planuje się budowę piekarni na 1000 miejsc pracy.

Inwestor ze wschodu Ukrainy już kończy uzyskiwanie zezwoleń i zgód oraz planuje rozpoczęcie budownictwa w najbliższym czasie. Z powodu wojny został zmuszony przenieść swój biznes na teren obwodu lwowskiego.

„Wkrótce rozpocznie się budowa nowej piekarni na terenie rejonu lwowskiego. Sieć zakładów i punktów sprzedaży koncentrowała się głównie na wschodzie Ukrainy (Charków i Kijów). Początkowo w zakładzie będzie pracować około 1000 osób – powiedział Stepan Kujbida, szef departamentu polityki gospodarczej lwowskiej Wojskowej Administracji Obwodowej.

Zaznaczył, że proces sporządzania dokumentacji na ziemię, zatwierdzenia dokumentacji projektowej i kosztorysowej budowy dobiega końca. Rozpoczęcie prac planuje się w najbliższym czasie. Obecnie Lwowska Administracja Obwodowa nie rozgłasza nazwy firmy zamierzającej budowę nowej piekarni i kwoty inwestycji, tłumacząc, że jest to prośba inwestora.

Od początku wojny Rosji na pełną skalę przeciwko Ukrainie do obwodu lwowskiego przeniosły się 23 przedsiębiorstwa przemysłu spożywczego. Proces nabiera tempa.

Marek Sztejer, 10 września 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code