Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Rekomendacje MSZ ws dofinansowania inicjatyw polonijnych skierowano do Kancelarii Senatu

Rekomendacje MSZ ws dofinansowania inicjatyw polonijnych skierowano do Kancelarii Senatu

Komisja w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Polski zakończyła opracowanie wniosków projektowych, złożonych przez polskie organizacje pozarządowe, wspierające Polaków za granicą. Rankingowa lista, w której można zobaczyć, jakie fundacje i organizacje zwyciężyły i zdobyły najwyższą ilość punktów jest dostępna na stronie polskiego MSZ.

Dalsze procedowanie i zaopiniowanie listy rankingowej odbędzie się w Senacie.

Sądząc z rezultatów pracy komisji w MSZ, tradycyjny lider ubiegłorocznych konkursów „Wspólnota Polska” straci w latach 2016-17 znaczną część funduszy. Jednocześnie wśród zwycięzców pojawiły się nowe organizacje z niewielkimi projektami, które otrzymały niezbędną ilość punktów dla dofinansowania realizacji swoich planów z polskiego budżetu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uwzględniło prośby środowisk polskich, mieszkających poza granicami kraju w pozostawieniu dwuletniego trybu dofinansowania ich działalności.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski 23 grudnia ubiegłego roku podpisał oświadczenie z wiceministrem spraw zagranicznych Janem Dziedziczakiem, którym środki na opiekę i współpracę z Polonią i Polakami za granicą przeniesiono do budżetu Kancelarii Senatu.

W pierwszej połowie lutego na adresy mailowe organizacji polskich, działających poza granicami kraju wysłano listy w imieniu Marszałka Senatu, w których Stanisław Karczewski zachęca zgłaszanie swoich uwag do konkursu do końca marca br.

>>>> Rekomendacje MSZ po rozpatrzeniu wniosków projektowych na rok 2016 <<<<

Słowo Polskie, 27.02.16 r.