Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Reforma rolna na Ukrainie nie przewiduje możliwości sprzedaży ziemi cudzoziemcom

Reforma rolna na Ukrainie nie przewiduje możliwości sprzedaży ziemi cudzoziemcom

Fot.: MilkUA.info

Ukraiński premier Wołodymyr Hrojsman zapewnia, że reforma rolna ma sprzyjać rozwojowi wsi, ale nie przewiduje możliwości dla cudzoziemców kupowania ziemi na terenie Ukrainy.

– Dwie kluczowe sprawy – reforma powinna sprzyjać rozwojowi wsi i doprowadzić do sytuacji, kiedy Ukrainiec może sprzedawać ziemię innemu Ukraińcowi i mieć dostęp do tanich kredytów. Ale jesteśmy kategorycznie przeciwni sprzedaży ziemi cudzoziemców – zaznaczył szef ukraińskiej Rady Ministrów podczas posiedzenia grupy roboczej do sprawy reformy rolnej.

Uczestnicy posiedzenia omówili zasady reformy i poparli Hrojsmana w kwestii dotyczącej rozwoju rolnictwa i terenów wiejskich. Mówiono także o tym, czy dalsza kontynuacja zakazu sprzedaży ziemi jest zgodna z interesami narodu ukraińskiego, możliwości dopuszczenia osób jurydycznych do sprzedaży ziemi a także pytania ilości ziemi, która może znaleźć się w jednych rękach.

– Musimy osiągnąć porozumienie w kwestii, w jakim kierunku pójdziemy, biorąc do uwagi aspiracje wszystkich, kto jest zainteresowany w rozwoju branży rolniczej i gospodarki Ukrainy – dodał premier.

Słowo Polskie, 07.06.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code