Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Skuteczna recepta na rozweselenie babci i dziadka

Skuteczna recepta na rozweselenie babci i dziadka

Nie zważając na to, że styczeń jest jest chłodnym zimowym miesiącem, jest w nim miejsce na dzień, w którym w Polsce i coraz częściej – na Kresach każdemu robi się cieplej na sercu. To Dzień Babci i Dziadka. Żytomierskie dzieciaki, uczące się języka polskiego w „Szkole wiedzy o Polsce” przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej, w przerwach pomiędzy lekcjami polskiego przygotowywali się do przywitania swoich babć i dziadków dużo wcześniej.

Dla wielu osób babcia i dziadek są osobami wyjątkowymi, obdarzającymi wnucząt szczerą miłością, zawsze służące radą i pomocą. Dlatego młodzi „szlachcice i szlachcianki” starannie uczyły się piosenki „Niech nam żyją” (na melodię piosenki „Szła dzieweczka do laseczka”) by potem zaśpiewać ją dla babci i dziadka w domu rodzinnym.

Pytane prze nauczycielkę: „Co najbardziej lubią w swoich babciach i dziadkach” dzieci odpowiadali, że – dziękują im za opowiadane bajki, zagadki, fenomenalne omlety, wspólne wycieczki. Każdy uczeń był przekonany, że właśnie ich dziadkowie i babcie są najlepsze na świecie.

Razem z dziećmi  uczyliśmy się własnoręcznie wykonywać  laurki do styczniowego Święta Babci i Dziadka, uczyliśmy się dziękować im w taki sposób za liczne troski i serdeczność. Każdą babcię i każdego dziadka – tych, którzy mieszkają blisko i tych, którzy mieszkają nieco dalej, chcemy poradować kartkami i życzeniami od wnucząt – opowiedziała nauczycielka Anna Denysiewicz.

Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy wyłącznie pięknych i miłych chwil w życiu oraz tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Anna Denysiewicz, 26.01.15 r.

 


{morfeo 742}