Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ręce precz od Białorusi – z wiecu solidarności w Kijowie

Ręce precz od Białorusi – z wiecu solidarności w Kijowie

Zdjęcie pobrane z zhzh.com.ua

W celu wsparcia białoruskiej opozycji, wczoraj pod Ambasadą Republiki Białorusi odbył się wiec przedstawicieii ukraińskich partii nacjonalistycznych i narodowo-demokratycznych: „Za Ukrainę”, UNA-UNSO,”Swoboda”. 
„Wszystkie najgorsze co można zrobić z ludźmi – tortury, gwałty, moralna presja – to metody prezydenta Łukaszenki. 19 grudnia aresztowali wszystkich – nawet tych, którzy po prostu przyszli popatrzeć na to co się dzieje! Żądamy uwolnienia więźniów politycznych „- powiedział  przewodniczący związku białoruskiej solidarności „Razem” – Wjaczesław Sywczyk.

Po pikietowaniu w pobliżu białoruskiej abasady, akcji przeniosła się pod ambasadę rosyjską. Tutaj uczestnicy rozwinęli plakaty „Ręce precz od Białorusi”. Sekretarz kijowskiego ośrodku organizacji „Za Ukrainę!” Nataliya Vłasenko powiedziała: „Każdy autorytarny lub totalitarny reżim – jest złem i musimy pomóc Białorusinom w walce z tym systemem.” Następnie protestujący wysłuchali rezolucję, w której stwierdzono, że „na Ukrainie i Białorusi trzeba przeciwstawić się imperialnej polityce Moskwy i pomóc braterskimu narodu białoruskiemu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code