Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Rapid Trident 2014 – mocny sygnał poparcia ze strony NATO dla Ukrainy

Rapid Trident 2014 – mocny sygnał poparcia ze strony NATO dla Ukrainy

Źródło - NATO youtube channellNa początku października skończyły się międzynarodowe ćwiczenia wojskowe Rapid Trident, które odbywały się na ukraińskim poligonie z czasów II RP w Jaworowie.

Wzięło w nich udział blisko 1000 żołnierzy z państw członkowskich NATO oraz ich partnerów z byłych krajów ZSRS. Celem przeprowadzenia ćwiczeń było zgranie wspólnych działań bojowych w obliczu zewnętrznej agresji wojskowej.

Jaworowski poligon znajduje się w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej, ponad 1000 kilometrów od strefy przeprowadzenia operacji antyterrorystycznej w obwodzie donieckim i ługańskim.

Ćwiczenia Rapid Trident odbywają się corocznie w połowie lipca, poczynając od 2006 roku. W roku bieżącym zostały przeniesione na wrzesień-październik ze względu na złożoną sytuację na wschodzie Ukrainy.

Ukraińscy oraz natowscy żołnierze pracowali nad wspólną taktyką działań bojowych, a podczas ostatnich dni na polu walki zajmowali się likwidacją wrogich oddziałów.

Nasze wspólne ćwiczenia powinny wzmocnić kruchy rozejm na wschodzie Ukrainy, są mocnym sygnałem poparcia dla tego państwa ze strony NATO oraz jej partnerów – powiedział amerykański pułkownik Alfred Renzi, jeden z dowódców Rapid Trident 2014.

Redakcja

GK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

{youtube}sfxO5pMGxEM{/youtube}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code