Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Radosław Sikorski wspominał, ze Putin proponował Polakom wspólną inwazję na Ukrainę

Radosław Sikorski wspominał, ze Putin proponował Polakom wspólną inwazję na Ukrainę

Źródło - wiadomosci.wp.plW wywiadzie dla włoskiego Politico Magazine były minister spraw zagranicznych a dziś Marszałek Sejmu Radosław Sikorski wspomina  o wizycie polskiego premiera Donalda Tuska w Moskwie, podczas której rosyjski prezydent Włodzimierz Putin miał powiedzieć, że „Ukraina to sztuczne państwo a Lwów to polskie miasto. Możemy podzielić ją razem”. Polski premier, według Sikorskiego nic nie odpowiedział na „propozycję” Putina.

Putin chciał, żebyśmy stali się uczestnikami podziału Ukrainy, żeby Polska wysłała tutaj swoje wojska. Takie sygnały on nam dawał. Wiedzieliśmy, że Rosjanie knuli te plany od lat – mówi Radosław Sikorski.

Prezydent Polski Bronisław Komorowski 20 października po raz kolejny zapewnił Ukraińców, że jego państwo będzie maksymalnie wspierało Ukrainę na drodze do integracji w struktury europejskie, nie zważając na zmiany na polskiej scenie politycznej.

Polska chce stabilnej i bezpiecznej Ukrainy. Pragniemy pomóc w reformowaniu państwa ukraińskiego, szczególnie w tych dziedzinach, w których mamy doświadczenie – stworzenie wspólnego funduszu polsko-ukraińskiego ze wspierania małego i średniego biznesu, pomoc w modernizacji ukraińskiej armii – powiedział Komorowski.

Pełny wywiad Radosława Sikorskiego dla wydania Politico Magazine można przeczytać tutaj

Słowo Polskie, 20.10.14 r.

GK


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code