Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Rada Ministrów przygotowuje projekt ws używanych samochodów

Rada Ministrów przygotowuje projekt ws używanych samochodów

Pod koniec listopada na posiedzeniu Rady Ministrów Ukrainy z udziałem premiera Wołodymyra Hrojsmana został przedstawiony projekt liberalizacji korzystania z samochodów na zagranicznych tablicach rejestracyjnych przez obywateli Ukrainy.

Proponowane zmiany przewidują możliwość korzystania z używanego samochodu z zagranicy, odpowiadającego kryteriom Euro2-Euro4 przez rok po spłaceniu podatku w rozmiarze 6 tys. hrywien. Taki samochód otrzymałby tymczasowe tablice rejestracyjne z numerami, zaczynającymi się na „TB” oraz musiałby być ubezpieczony na wypadek awarii w ukraińskiej firmie ubezpeczeniowej.

Według parlamentarzysty Wołodymyra Parasiuka ponad 1,5 miliona Ukraińców jeździ samochodami na zagranicznych rejestracjach, co 5 dni przekraczając granicę. Przedłużenie terminu pobytu na Ukrainie przy jednoczesnym spłaceniu 6 tys. hrywien od każdego właściciela takiego auto może zwiększyć dochody budżetu państwa o 8 miliardów hrywien corocznie.

Słowo Polskie, 27.11.16 r.