Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Putin ogłosił o planach okupacji Krymu w noc przed zakończeniem Olimpiady w Soczi

Putin ogłosił o planach okupacji Krymu w noc przed zakończeniem Olimpiady w Soczi

W nowym filmie dokumentalnym, który telewizja „Rossija 1” stworzyła do 1 rocznicy okupacji Krymu Władimir Putin przyznał się, że decyzja zaatakowania Ukrainy była podjęta w noc przed ceremonią zamknięcia Olimpiady w Soczi rok temu.

Oprócz tego rosyjski rezydent w wywiadzie dla autorów filmu potwierdził, że w akcji rozbrajania ukraińskich żołnierzy na półwyspie wzięły udział jednostki GRU, specjalnie wysłane z Rosji.

23 lutego powiedziałem czterem moim kolegom, że musimy rozpocząć przygotowania do przyłączenia Krymu do Rosji, bowiem nie możemy pozostawić to terytorium i ludzi, którzy tam mieszkają bez opieki w obliczu zbliżającego się zagrożenia ze strony ukraińskich nacjonalistów – powiedział Putin.

Słowo Polskie, 15.03.15 r.

Więcej na temat: Obama nie daje broni Ukrainie, bo Putin zagroził, że zaatakuje Kijów; Polscy kinematografiści żądają od Rosji uwolnienia Olega Sencowa; W Petersburgu podczas Marszu Pamięci Borysa Niemcowa policja zatrzymała chłopaka z ukraińską flagą