Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Punkt nauczania języka polskiego imienia Janusza Korczaka otwiera swoje drzwi po długiej przerwie związanej z kwarantanną

Punkt nauczania języka polskiego imienia Janusza Korczaka otwiera swoje drzwi po długiej przerwie związanej z kwarantanną

Punkt nauczania języka polskiego im. Janusza Korczaka w dawnym Płoskirowie działający przy Chmielnickim miejskim Związku Polaków otworzył swoje drzwi dla uczniów po długiej przerwie związanej z kwarantanną z powodu koronawirusa.

Szkoła działa od 2016 roku, do nauki języka polskiego uczęszcza prawie 50 uczniów w różnym wieku które chcą zachować język ojczysty oraz tradycje i kulturę swoich pradziadów.

Na naukę języka polskiego do szkoły uczęszcza młodzież szkolna oraz osoby dorosłe. Do szkółki również uczęszczają członkowie zespołu dziecięcego „Płoskirowskie dzwoneczki”, które cieszą swoim śpiewem na wszystkich uroczystościach organizowanych przez Związek.

Uczniowie z grup starszych po ukończeniu kursu rocznego piszą przykładowe testy znajomości języka polskiego oraz otrzymują Zaświadczenia. Także gotowe są do wykorzystania świeżo wydrukowane książki do nauki języka polskiego a w szkolnej biblioteczce są już nowe książki. Przed rozpoczęciem roku szkolnego wszyscy uczniowie otrzymali prezenty w postaci niezbędnych narzędzi szkolnych.

Punkt nauczania języka polskiego działa w ramach projektu „Biało-czerwone ABC” objętego wsparciem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

Wierzymy, że dla uczniów nadchodzący rok szkolny będzie obfitował w ciekawe doświadczenia, wzbogaci ich wiedzę i umiejętności, przysporzy serdecznych przyjaciół.

Działanie jest realizowane w ramach projektu Fundacji Wolność i Demokracja przy wsparciu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Irena Medlakowska, 20 listopada 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code