Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Pukacz nazwał nazwiska tych, którzy zamówili zabójstwo Gongadze, w tym – Kuczmę

Pukacz nazwał nazwiska tych, którzy zamówili zabójstwo Gongadze, w tym – Kuczmę

Zdjęcie pobrane z glavcom.uaSensacyjną informację opublikowała na swoich stronach „Ukraińska Prawda” 30 września.

Były kierownik wydziału milicji, odpowiadający za śledzenie za podejrzanymi Aleksiej Pukacz w sądzie wymienił nazwiska osób, którzy zlecili mu zabójstwo dziennikarza Gieorgija Gongadzie.

O tym opowiedział dziennikarz Aleksiej Podolski, poszkodowany w sprawie Gongadze, we wtorek w wywiadzie dziennikarzom po posiedzeniu sądu.

Wymienił. Wyraźnie powiedział, że to Kuczma. Wymienił również Łytwyna i Krawczenko. Teraz na końcu wskazał na te nazwiska„, – opowiedział dziennikarz.

„Mówił: po tego как zabiłem Gongadze, pojechałem, spotykać się ze zleceniodawcami. Na tym spotkaniu był Łytwyn. Przedstawiając Pukacza Łytwynowi było powiedziane: to ten właśnie chłopak, kierownik naszego wywiadu, który wywiózł i zabił Gongadze. Na co Łytwyn powiedział: ja wiem „, – dodał Podolski.

„I Krawczenko też zapewniał Litwina, co jest oddany prezydentowi Kuczmie i wykona każdy rozkaz. Łytwyn i wszyscy inni kiwali głową „, – zacytował Pukacza dziennikarz.

„Tam był również Dżyga i Fierre”, – dodał Podolski.

Przypomnimy, że Dżyga teraz piastuje stanowisko gubernatora obwodu Winnickiego, a Łytwyn – przewodniczący ukraińskiego parlamentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code