Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » „Psallite Deo” w polskich Kętach

„Psallite Deo” w polskich Kętach

W Domu Kultury w Kętach po raz 18. organizowany jest Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo”. Tym razem będzie on częścią szerszego projektu zatytułowanego „Vox Poloniae – w stronę rozwoju i zacieśniania kontaktów bezpośrednich”, współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

Oprócz konkursu muzycznego w skład projektu wchodzą także Konkurs Fotograficzny „Duchowość i mistyka w obiektywie”, skierowany zarówno do mieszkańców Polski, jak i Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju oraz Konkurs Literacki „ojczysty-polski-mój”, adresowany wyłącznie do Polonii. Organizatorem projektu jest Gmina Kęty, kęcki Dom Kultury natomiast jest jego współorganizatorem.

Festiwal „Psallite Deo” odbędzie się w dniach 15-18 października bieżącego roku. Jest to konkurs otwarty, skierowany zarówno do polskich, jak i zagranicznych chrześcijańskich środowisk artystycznych. 16 października zaplanowano Międzydekanalny Konkurs Muzyczny. Dzień później, w sobotę, odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Muzyczny. Organizatorzy mają nadzieję, że i w tym roku Festiwalowi towarzyszyć będzie niepowtarzalna atmosfera, którą można spotkać jedynie w Kętach.

Patronat honorowy nad projektem „Vox Poloniae – w stronę rozwoju i zacieśniania kontaktów bezpośrednich” sprawują: Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej Kościoła Rzymsko-Katolickiego bp Roman Pindel, Biskup Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Paweł Anweiler, Ordynariusz Diecezji Łódzko-Poznańskiej Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego abp Szymon Romańczuk, Biskup Kościoła Ewangelicko-Reformowanego Marek Izdebski, Biskup Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego Andrzej Malicki oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa i Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar.

Wszelkie informacje, w tym regulaminy, dostępne są na stronie internetowej Domu Kultury w Kętach: www.domkultury.kety.pl.

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”

The project is co-financed from the funds granted by the Ministry of Foreign Affairs in the competition for the public task „Cooperation with Polish Diaspora and Poles Abroad in 2015.”

>>>> Więcej informacji w PDF <<<<

Słowo Polskie, 24.08.15 r.