Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Przystań miłosierdzia w Smotryczu

Przystań miłosierdzia w Smotryczu

W dniu wspomnienia świętego Wincentego a Paulo w miejscowości Smotrycz w obwodzie chmielnickim pierwszych sześciu mieszkańców przyjął Dom Miłosierdzia, którym opiekują się Siostry Szarytki.

Siostry miłosierdzia – duchowne córki i naśladowczynie świętego Wincentego. W tym samym dniu zakonnice obchodziły również 400. rocznicę założenia swojego zgromadzenia.

Uroczystą Mszę celebrował bp Leon Dubrawski, ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej. W Liturgii wzięli udział zaproszeni goście, kapłani, siostry oraz liczni mieszkańcy Smotrycza (nie tylko katolicy, ale również wyznania prawosławnego). Miejscowa młodzież przygotowała oprawę muzyczną uroczystości.

Trzy siostry Szarytki mieszkają i pracują w Smotryczu od 2 maja bieżącego roku. Zgodnie z charyzmatem poświęcają się pomocy najbardziej potrzebującym. Od pierwszych dni swego pobytu w tej miejscowości ,odwiedzają chorych i samotnych w ich domach. Teraz przyjęły pod swoją opiekę pierwsze osoby, potrzebujące stałej opieki. Ostatecznie planują zaopiekować się 40 osobami. W planach Szarytki mają również posługę samotnym matkom.

Dom, w którym mieszkają i posługują siostry, nabył i przebudował w tym celu o. Piotr Czapliński, pasjonista. Od początku działalności w nim widać wielką potrzebę społecznej posługi

Dom Miłosierdzia w Smotryczu ma stać się przystanią miłosierdzia dla wszystkich potrzebujących, niezależnie od wieku, płci, wyznania…

o. Witalij Słobodian, credo.pro, opracowanie tekstu Irena Rudnicka, 09.10.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code