Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Przygotowania do Wigilii w toku!

Przygotowania do Wigilii w toku!

Czas zacząć przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia! Dwanaście potraw wigilijnych to podstawa udanej wieczerzy.

Potrawy na świąteczny stół powinny być postne i tradycyjne, oparte na sprawdzonych rodzinnych recepturach. 12 potraw wigilijnych powinno znaleźć się na świątecznym stole – tak głosi jedna z tradycji bożonarodzeniowych.

Zgodnie ze zwyczajem trzeba spróbować każdej, aby zapewnić sobie szczęście w nadchodzącym nowym roku (przynajmniej takie jest powiedzenie). Na stole wigilijnym nie może zabraknąć karpia, barszczu w nieodłącznej parze z uszkami i pierogów z kapustą.

Jak przygotować te 12 przysłowiowych potraw? O tym podczas warsztatów z przygotowania tradycyjnych polskich dań Wigilijnych doradzali panie z Chmielnickiego miejskiego Związku Polaków. Gospodynie polskiego pochodzenia Medlakowska Stanisława, Siengielewicz Nelia, Czubaj Switłana oraz Letawina Irena prezentowały własne przepisy tradycyjnych dań na wigilijną wieczerzę.

Uczestnicy spotkania nauczały się przygotowania tradycyjnych, wigilijnych potraw, takich jak: kopytka, krokiety z grzybami, kapusta z grzybami, buraczek ze śledziem, pierożki z grochem, pierogi z kapustą. Na deser – polski piernik oraz słodkie kluski z makiem.

Imprezie towarzyszyła radosna atmosfera. Brzmiały kolędy, a jedyny obecny na niej mężczyzna – mały Michałm cieszył obecnych pań swoim śpiewem i zaangażowaniem się do przygotowania każdej potrawy Wigilijnej…

Irena Medlakowska, 23.12.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code