Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Przez 14 godzin rozmawiał ukraiński prezydent z dziennikarzami

Przez 14 godzin rozmawiał ukraiński prezydent z dziennikarzami

Fot. RBC

Około 300 zagranicznych oraz krajowych dziennikarzy otrzymało szansę na zadanie 10 października pytania ukraińskiemu prezydentowi Wołodymyrowi Zełeńskiemu w ramach ponad 14-godzinnego maratonu – konferencji prasowej.

Zełeński pobił rekord ustanowiony przez prezydenta Białorusi Łukaszenkę, który potrafił rozmawiać z dziennikarzami przez 7 godzin.

Spotkanie odbyło się centrum restauracyjnym Kyiv Food Market w czasie, kiedy na parterze ludzie korzystali z restauracji, często nawet nie podejrzewając, że w pobliżu prezydent spotyka się z mediami. Jedyną przeszkodą dla nich były bramki bezpieczeństwa, przez które trzeba było przejść, by trafić do środka.

Dziennikarze interesowała lipcowa rozmowa telefoniczna Zełenskiego z prezydentem USA Donaldem Trumpem, zgoda Ukrainy na zastosowanie tzw. formuły Steinmeiera w sprawie uregulowania konfliktu w Donbasie oraz oczekiwanym szczytem przywódców czwórki normandzkiej, którzy również zajmują się tematem wojny na Ukrainie.

Zełenski mówił również m.in. o stosunkach Ukrainy z Polską. Podsumował swoją oficjalną wizytę w Warszawie, do której doszło pod koniec sierpnia i spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

W trakcie maratonu prezydent Ukrainy pogratulował również Polsce literackiej nagrody Nobla, którą w czwartek przyznano pisarce Oldze Tokarczuk.

Słowo Polskie za: PAP

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code