Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Przewodniczący ukraińskiego parlamentu wziął udział w posiedzeniu litewskiego Sejmu z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja

Przewodniczący ukraińskiego parlamentu wziął udział w posiedzeniu litewskiego Sejmu z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja

Fot. Rada.gov.ua

Podczas pobytu w dniach 2-4 maja na Litwie przewodniczący ukraińskiego parlamentu Andrij Parubij podkreślił, że Litwa i Polska pozostają najbardziej zaufanymi sojusznikami Ukrainy.

O ważnej roli działalności Międzyparlamentarnego zgromadzenia Ukraina-Litwa-Polska Parubij mówił podczas uroczystego posiedzenia litewskiego Sejmu z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Przewodniczący Rady Najwyższej zaznaczył, że rosyjskie zagrożenie nie minęło i Ukraina każdego dnia odczuwa go na swoim terenie.

„W tych warunkach Litwa oraz Polska pozostają naszymi największymi sojusznikami, bowiem rozumieją, że ukraińscy żołnierze bronią nie tylko Ukrainy lecz całej przestrzeni europejskiej. Jeżeli nie utrzymamy się, kolejny cios zostanie wymierzony w inne państwo. Jeżeli działamy w porozumieniu, jesteśmy razem, to zapewniamy bezpieczeństwo nie tylko przestrzeni regionalnej, a całego europejskiego kontynentu” – mówił.

Poza tym Parubij wspomniał o wspólnej brygadzie LITPOLUKRBRIG oraz aspiracjach Ukrainy do członkostwa w NATO i Unii Europejskiej: „Mam pewność, że w walce o godność i wolność będziemy zawsze odczuwali wsparcie ze strony Litwy oraz Polski”.

Słowo Polskie, 10.05.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code