Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Przepraszam, że żyję – Sawczenko po powrocie z rosyjskiego więzienia

Przepraszam, że żyję – Sawczenko po powrocie z rosyjskiego więzienia

Źródło: http://kor.ill.in.ua– Dziękuję narodowi ukraińskiemu. Chcę wam powiedzieć, że naród to potężna siła. Jeżeli zwykli ludzie nie zmuszaliby polityków do aktywności, ci nic nie robili by. Dziękuję wszystkim chłopakom, którzy przeżyli i tym, którzy polegli za Ukrainę. Przepraszam, że wciąż żyję. Ale zawsze jestem gotowa by znowu walczyć o swój kraj – powiedziała w Administracji Prezydenta Poroszenki zwolniona z rosyjskiego więzienia ukraińska lotniczka Nadija Sawczenko.

25 maja o 14 godzinie czasu europejskiego prezydencki samolot dostarczył Sawczenko z Rostowa do Kijowa w zamian za dwóch agentów rosyjskiego wywiadu (GRU), których złapano na Donbasie.

Łącznie w areszcie i więzieniu Ukrainka spędziła dwa lata. Zwracając się do Rosjan Nadija powiedziała, że „już czas podnieść się z kolan”. – Dobrze, że jest miński rozejm. Zrobimy wszystko, by jego warunki wykonywano – dodała Sawczenko.

Prezydent Petro Poroszenko uhonorował Nadiję Sawczenko odznaczeniem „Bohater Ukrainy”.

Słowo Polskie, 25.05.16 r.