Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Przedstawiciele warszawskiej fundacji przywieźli odzież, zabawki i cukierki do dawnego Płoskirowa

Przedstawiciele warszawskiej fundacji przywieźli odzież, zabawki i cukierki do dawnego Płoskirowa

Dzieci zabitych w trakcie operacji antyterrorystycznej i ciężko rannych ukraińskich żołnierzy, zostali obdarowani pomocą, zebraną przez wolontariuszy  z warszawskiej fundacji „Partnerstwo i rozwój”.

Chmielniccy społecznicy pomogli dostarczyć te dary do mieszkań i domów, gdzie mieszkają potrzebujący. Część pomocy charytatywnej trafiła także do domu dziecka „Berizka”, który funkcjonuje w mieście obwodowym. Tutaj są ulokowani sieroty oraz dzieci z trudnych rodzin.

– Ta akcja nosiła charakter Wielkanocny. Chcieliśmy pomóc dzieciom, które straciły na wojnie ojców oraz domom dziecka na Ukrainie. Ogłosiliśmy o akcji zbierania zabawek, odzieży, kosmetyków i cukierków, żeby zawieźć to wszystko tam, gdzie je najbardziej potrzebują. Przywieźliśmy rzeczy nowe i używane, ale dobrej jakości. Publikowaliśmy ogłoszenia w sieciach społecznościowych, wiele ludzi w Polsce odreagowało na nasz apel – powiedział w Chmielnickim przedstawiciel „Partnerstwa i rozwoju” Wiktor Petrenko.

Część darów trafiła także do miejscowych Polaków.

Franciszek Miciński, 10.04.17 r.