Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Przedsiębiorstwo „Antonov” zaprezentowało pierwszy samolot bez rosyjskich podzespołów

Przedsiębiorstwo „Antonov” zaprezentowało pierwszy samolot bez rosyjskich podzespołów

Źródło: zik.ua20 grudnia na ukraińskim przedsiębiorstwie „Antonov” odbyła się prezentacja najnowszego samolotu transportowego AN-132D. W prezentacji uczestniczył prezydent Petro Poroszenko.

– Dzisiaj świętujemy urodziny nowego samolotu AN-132D, który powstał w przeciągu rekordowych 1,5 roku – napisał szef państwa ukraińskiego w sieci Facebook.

Pierwsze 80 nowych „anów” trafi prawdopodobnie do Arabii Saudyjskiej. Część tych samolotów będzie produkowana na Ukrainie, jednocześnie w Arabii będzie powstawała fabryka dla produkcji AN-132D i jego komponentów na terenie królestwa.

Nowy ukraiński samolot zostanie wyposażony w silniki Pratt&Whitney. Po raz pierwszy w historii „Antonov” w AN-132D nie zostaną wykorzystane podzespoły z Rosji.

Kontrakt na sprzedaż 80 samolotów do Arabii Saudyjskiej zostanie podpisany po dostarczeniu klientowi pierwszego samolotu.

Słowo Polskie, 21.12.16 r.