Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Przed ŚDM oddano do ruchu ostatni odcinek autostrady A4!

Przed ŚDM oddano do ruchu ostatni odcinek autostrady A4!

Źródło: http://tvlancut.comW środę konsorcjum BUDIMEX-STRABAG oddał do ruchu 41-kilometrowy odcinek trasy A4 między Jarosławem a Rzeszowem. Wszyscy turyści pamiętali, jak po przekroczeniu za Przemyślem kilkunastu kilometrów wspaniałej i szerokiej drogi, musieli zjeżdżać i wlec się przez Łańcut krajową „czwórką” do Rzeszowa, gdzie znów wjeżdżali na autostradę.

Teraz dojazd z południowego zachodu Ukrainy do Krakowa, Wrocławia i Jędrzychowic na granicy z Niemcami będzie znacznie przyjemniejszy i szybszy. 672-kilometrowa trasa od zachodniej do wschodniej granicy Polski jest już w pełni przejezdna.

Przejezdność trasy A4 zapewniono przez zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie dla transportów wiozących pielgrzymów z Ukrainy.

Konsorcjum BUDIMEX-STRABAG rozpoczęło budowę ostatniego odcinka autostrady A4 we wrześniu 2014 roku na kierunku Rzeszów (Węzeł Wschodni) – Jarosław (Węzeł Wierzbna) wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi, po poprzednim wykonawcy – konsorcjum Polimex-Doprastav.

Inwestycja o wartości 801 milionów złotych ma przejąć znaczną cześć ruchu z drogi krajowej nr 4 oraz ruchu tranzytowego przez Rzeszów, Łańcut i Przeworsk, którego skalę szacuje się na 30 tys. samochodów na dobę.

Słowo Polskie, TV Łańcut. 21.07.16 r.