Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Prorosyjscy terroryści znów strzelają z artylerii rakietowej

Prorosyjscy terroryści znów strzelają z artylerii rakietowej

Źródło - unian.ua7 sierpnia prorosyjscy terroryści po raz pierwszy od dwóch tygodni zastosowali artylerię rakietową – systemy „Grad”.

Także znacznie pogorszyła się sytuacja na donieckim i ługańskim kierunkach. Wróg kontynuuje atakować ukraińskich żołnierzy w Stanicy Ługańskiej. Dzień wcześniej terroryści ostrzelali z czołgów Szczastia.

Na przeciwnym brzegu rzeki Siwerski Doniec rosyjskie oddziały wojskowe razem z separatystami urządzili dwa stanowiska bojowe. W rejonie Szczastia aktywnie działają także wrogie grupy snajperskie.

Nie zważając na Miński rozejm terroryści aktywnie atakują także na linii Awdijowka-Mariinka. 6 sierpnia wieczorem w Krasnogiriwci siły ATO odparli atak dywersyjnej grupy przeciwnika. Starcie trwało około dwóch godzin.

Wróg aktywizował się także pod Mariupolem. 6 sierpnia nad ranem ostrzelał z artylerii ukraińskie pozycje pod Nowogrygorowką – pomiędzy Telmanowym i Wołnowachą. W przeciągu tego samego dnia odnotowano trzy przypadki prowokacji zbrojnej w Czermałyku. Strzelano z przeciwnej strony Pawłopolskiego jeziora.

Słowo Polskie, 07.08.15 r.