Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Propozycja współpracy. Szkoła Języka i Kultury Polskiej „POLONUS”

Propozycja współpracy. Szkoła Języka i Kultury Polskiej „POLONUS”

Źródło - kochamniemiecki.plSzkoła Języka i Kultury Polskiej „POLONUS” przy Stowarzyszeniu Społeczno-Kulturalnym „Porozumienie Wschód – Zachód” we Wrocławiu zaprasza Państwa do nawiązania stałej współpracy i partnerstwa.

Stowarzyszenie „Porozumienie Wschód – Zachód” jest organizacją pozarządową działającą non-profit, apolityczną, założoną w 2010 r. na Dolnym Śląsku w celu budowania wzajemnego porozumienia i współpracy między narodami Polski i krajów obszaru postsowieckiego. Obecnie poszukujemy partnerów wśród najbardziej aktywnych organizacji polonijnych krajów byłego ZSRR, które efektywnie rozwijają współpracę z Polską i kontakty międzynarodowe.

Chcielibyśmy Państwu zaproponować długoterminową współpracę, która może polegać między innymi na wspólnym realizowaniu projektów w zakresie wymiany kulturowej, wymiany doświadczeń, realizacji różnorodnych projektów dla młodzieży i programów wolontariackich, prowadzeniu działań naukowo-badawczych, wzajemnej promocji obu organizacji, w tym na terytorium Polski i Unii Europejskiej.

Jako organizacja aktywna na polu długotrwałej współpracy z krajami postsowieckimi w zakresie kultury, edukacji, młodzieży i nauki, Stowarzyszenie „Porozumienie Wschód – Zachód” w bieżącym roku powołało do życia Szkołę Języka i Kultury Polskiej „POLONUS”.

Dla swoich uczniów Szkoła „POLONUS” proponuje:

– Naukę języka i kultury polskiej we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury 2016 roku.
– Bogaty i różnorodny program kulturowy – odwiedzenie najpiękniejszych i najciekawszych miejsc miasta Wrocławia i regionu Dolnego Śląska
– Specjalny kurs adaptacyjny dla osób planujących mieszkać, uczyć się i pracować w Polsce.
– Przygotowanie do rozmowy z konsulem w celu otrzymania Karty Polaka oraz do rozmowy w urzędzie wojewódzkim w celu otrzymania Karty Stałego Pobytu w Polsce.
– Maksymalne dopasowanie kursów językowych i programu kulturowego do potrzeb grup rosyjsko- i ukraińskojęzycznych z krajów obszaru postsowieckiego.
– Możliwość uczestnictwa w wydarzeniach i programach międzynarodowych organizowanych przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Porozumienie Wschód – Zachód”.

Obecnie Szkoła „POLONUS” organizuje nabór na kilka rodzajów unikalnych kursów języka i kultury polskiej we Wrocławiu. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do współpracy poprzez informowanie o naszej Szkole i kierowanie do nas wszystkich osób zainteresowanych nauką języka polskiego.

Ze swojej strony nasze Stowarzyszenie chciałoby zaproponować Państwa organizacjom specjalne warunki współpracy w postaci zniżek na kursy dla przedstawicieli Państwa organizacji, możliwości bezpłatnej nauki dla jednego z wybranych przez Państwa organizację uczestników grupy (według zasady „9+1”), a także nieodpłatne zorganizowanie wizyty krajoznawczo-turystycznej we Wrocławiu dla przedstawicieli Państwa organizacji.

Jesteśmy otwarci na współpracę z Państwem i chcielibyśmy zaproponować różnorodne możliwości partnerstwa.

Szczegółowe informacje o naszych działaniach mogą Państwo znaleźć na naszych stronach internetowych:

– Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Porozumienie Wschód – Zachód” – http://www.pwz.org.pl/
– Szkoła Języka i Kultury Polskiej „Polonus” – http://polonus.pwz.org.pl/

Z nadzieją na owocną współpracę czekamy na kontakt z Państwa strony.

Z poważaniem, Błażej Zając
Prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Porozumienie Wschód – Zachód”
Dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej „Polonus”