Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Prokuratura Generalna Ukrainy aresztowała mienie krymskich urzędników

Prokuratura Generalna Ukrainy aresztowała mienie krymskich urzędników

Aksionow (po lewej) i  Konstantinow (po prawej) po podpisaniu umowy o aneksji Krymu. Źródło - ukr.obozrevatel.comProkuratura Generalna aresztowała ukraińskie mienie deputowanych do Rady Najwyższej Krymu oraz samozwańczych kierowników władz ukraińskiej autonomii – Serhija Aksionowa oraz Wołodymyra Konstantinowa.

Ogółem nałożyliśmy areszt na 67 samochodów, 70 pomieszczeń, w tym mieszkalnych oraz inne mienie, znajdujące się na terenie Ukrainy tych, kto zdradził własne państwo na korzyść Rosji. W wymiarze finansowym można go ocenić na 1 miliard 200 milionów hrywien – informuje służba prasowa resortu.

Deputowani do Rady Najwyższej oraz samozwańczy kierownicy półwyspu są oskarżeni o współudział w zmianie ustroju konstytucyjnego, w zmianie granic państwa ukraińskiego oraz publiczne apele o ww. działania. W ukraińskim ustawodawstwie jest przewidziana kara za te czyny w postaci 15 lat pozbawienia wolności z konfiskatą całego majątku.

Słowo Polskie, 16.03.15 r.