Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Projekt dystrybucji bezpłatnej gry edukacyjnej „Polak Mały”

Projekt dystrybucji bezpłatnej gry edukacyjnej „Polak Mały”

Biuro Edukacji Publicznej IPN rozpoczyna dystrybucję najnowszej gry  IPN „Polak Mały”. Akcja „Polskie symbole w przedszkolu i szkole” skierowana jest do przedszkoli, szkół podstawowych oraz innych instytucji zajmujących się edukacją historyczną najmłodszych.

Od kwietnia 2015 roku możecie  Państwo otrzymać grę „Polak Mały”, w którą mogą grać dzieci od 4 roku życia. To skuteczne narzędzie edukacyjne, stworzone z myślą o najmłodszych, w ciekawy sposób uczy polskich symboli narodowych i tekstu hymnu.

Gra składa się z 48 kart przedstawiających tekst hymnu, a na rewersie herb Polski oraz instrukcji zawierającej różne warianty wykorzystania gry.
„Polak Mały” ćwiczy  spostrzegawczość i zapamiętywanie. Proste zasady gry pozwalają na szybkie przejście do najważniejszego celu zajęć – poznawania w atrakcyjny dla młodych uczniów hymnu, barw narodowych i herbu Polski.

Projekt IPN „Polskie symbole w przedszkolu i szkole”, wpisując się w potrzebę kształcenia patriotycznego Polaków,  realizuje także misję edukacyjną IPN.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę www.polakmaly.ipn.gov.pl

Projekt zakończy się wraz z wyczerpaniem nakładu.

Słowo Polskie, 14.04.15 r.; KZ