Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Progresywne metodyki nauczania polskiego w ramach specjalistycznych warsztatów na Podolu i Wołyniu

Progresywne metodyki nauczania polskiego w ramach specjalistycznych warsztatów na Podolu i Wołyniu

Warsztaty integracyjne w WinnicyW Żytomierzu, Winnicy oraz Chmielnickim odbyły się warsztaty integracyjne dla przedstawicieli szkół sobotnio-niedzielnych, organizowane przez Fundację Wolność i Demokracja w ramach programu „Biało czerwone ABC – rozwój edukacji polskiej na Ukrainie”.

Ciekawostką tych warsztatów było to, że w proces ich przygotowania i organizacji zaangażowano lokalnych edukatorów – nauczycieli języka polskiego, którzy wcześniej wzięli udział w specjalistycznych szkoleniach na terenie Polski oraz Ukrainy.

Specjalnym gościem, z lekcji którego rozpoczynały się warsztaty we wszystkich trzech miastach był Andrzej Pery, przedstawiciel Fundacji WiD, opiekującej się szkolnictwem polskim na Ukrainie.

Wrześniowe warsztaty integracyjne dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców odbywały się w interaktywnej formie.

Warsztaty w ChmielnickimOrganizatorzy zajęć prześladowali następujące cele:

– budowanie zespołów oraz atmosfery sprzyjającej dobrej współpracy;
– uświadomienie uczniom, rodzicom i nauczycielom warunków jakie muszą zaistnieć aby ludzie wchodzili ze sobą w satysfakcjonujące relacje, na których można będzie budować współpracę;
– przygotowanie do poprowadzenia debat w swoich grupach (uczniowie dla uczniów, rodzice dla rodziców, nauczyciele dla nauczycieli).

W każdym z trzech miast do udziału w warsztatach zgłosiły się ponad 30-osobowe zespoły uczestników z różnych miast trzech obwodów – winnickiego, żytomierskiego i chmielnickiego.

Więcej o warsztatach w ramach wsparcia szkół sobotnio-niedzielnych już wkrótce.

Słowo Polskie, 24.09.16 r.