Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Program Study Tours to Poland dla młodzieży studenckiej

Program Study Tours to Poland dla młodzieży studenckiej

Study Tours to Poland dla studentów jest jednym z pierwszych cyklicznych polskich programów edukacyjnych skierowanych do młodzieży studenckiej z Europy Wschodniej. W jego ramach studenci z Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy biorą udział w wizytach studyjnych w Polsce.

Organizacje realizujące Program – Fundacja BORUSSIA z Olsztyna oraz Liderzy Przemian z Warszawy informują o rozpoczęciu w roku 2019 kolejną 15. edycję międzynarodowego Programu Study Tours to Poland dla studentów.

Jest to polski program edukacyjny skierowany do młodzieży z Europy Wschodniej. W jego ramach zapraszamy wyróżniających się studentów w wieku 18-21 lat z Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy do udziału w dwunastodniowych wizytach studyjnych w Polsce. Udział w programie jest bezpłatny.

Hasło przewodnie programu to „Poznaj Polskę”. W czasie wizyty studyjnej w ramach kilkunastodniowego pobytu w naszym kraju uczestnicy mają okazję do:

• spotkania z liderami życia publicznego w Polsce;
• odwiedzenia urzędów i instytucji publicznych;
• poznania przedstawicieli środowiska akademickiego – władz uczelni, wykładowców i studentów, zapoznanie się z życiem organizacyjnym i kulturalnym szkół wyższych;
• spotkania z działaczami organizacji społecznych;
• poznania funkcjonowania polskiej gospodarki.

Dotychczas w STP dla studentów udział wzięło ponad 3 300 przedstawicieli młodzieży z Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy.

Ewaluacja Programu potwierdza, iż w sposób znaczący przyczynia się on do podniesienia wiedzy uczestników o współczesnej Polsce oraz do poprawy wizerunku naszego kraju wśród przedstawicieli młodego pokolenia obywateli Białorusi, Mołdawii, Rosji, Ukrainy.

Wizyty studyjne przygotowywane są przez polskie organizacje społeczne, wyłaniane w drodze konkursu. Wizyty odbywają się między innymi w: Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Nowym Sączu, Szczecinie, Toruniu.

Program finansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Organizatorzy pokrywają koszty podróży oraz pobytu w Polsce osób, które otrzymują zaproszenia do udziału w STP.

Szczegółowe informacje o programie na stronie: http://www.studytours.pl/

Słowo Polskie na podstawie informacji Konsulatu Generalnego RP w Winnicy, 12 lutego 2019 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code