Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Program radiowy „Słowo Polskie Wnet”

Program radiowy „Słowo Polskie Wnet”

W sobotę 18 lutego na falach Winnickiego Obwodowego Radia ukazała się pierwsza audycja radiowa „Słowo Polskie Wnet”, relacjonująca najciekawsze wydarzenia z życia Polaków na Podolu (obw. winnicki i chmielnicki).

Dziesięciominutowego programu radiowego można słuchać w każdą trzecią sobotę miesiąca o godzinie 21.20 na falach Winnickiego Obwodowego Radia „Vintera” – 88,6 MHz oraz Winnickiego Przewodowego Radia (tzw. kołchoźnik). Powtórki w czwarty wtorek i czwartek miesiąca o godzinie 21.40 w radiu „Vintera” – 88,6 MHz.

Partnerem podolskiej redakcji „Słowa Polskiego” wystąpiła polska rozgłośnia Radio Wnet, która udzieliła pozwolenia na montaż i nagrywanie programu na swoim profesjonalnym sprzęcie, który znajduje się w Winnicy w kościele kapucynów. Chęć przyszłego wsparcia w tworzeniu nowego radiowego Słowa Polskiego wyraziły także także Winnicka Administracji Obwodowa oraz polska firma „Barlinek-Inwest”.

W marcu całkowicie polskojęzyczny program radiowy, tworzony przez redakcję „Słowa Polskiego”, może pojawić się także w chmielnickich rozgłośniach. Prowadzą program Inna Sandiuk i Jerzy Wójcicki.

>>>> Posłuchaj pierwszej audycji „Słowo Polskie Wnet” w MP3 <<<

Redakcja, 19.02.17 r.