Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraina zaprosiła FBI do współpracy przy szukaniu sprawcy zabójców Szeremeta

Ukraina zaprosiła FBI do współpracy przy szukaniu sprawcy zabójców Szeremeta

Źródło: UnianUkraiński prezydent Petro Poroszenko podczas naradzania się z przedstawicielami resortów siłowych zlecił ministrowi spraw zagranicznych Pawłowi Klimkinowi by ten skontaktował się z partnerami z krajów Unii Europejskiej i USA w celu zaproszenia zagranicznych specjalistów dla zbadania okoliczności morderstwa dziennikarza Pawła Szeremeta.

20 lipca o 7.45 czasu ukraińskiego w centrum ukraińskiej stolicy eksplodował samochód osobowy Subaru, w środku którego przebywało dwie osoby, w tym dziennikarz Ukraińskiej Prawdy (pravda.com.ua) i radia „Wiesti” Pawło Szeremet.

Samochód należał do redaktora Ukraińskiej Prawdy Oleny Prytuły, której po incydencie nadano ochronę na osobiste polecenie prezydenta Poroszenki.

Policja kwalifikuje zabójstwo dziennikarza, jako takie, które wykonano ze szczególną premedytacją, mogące stanowić niebezpieczeństwo dla życia wielu osób.

Pawło Szeremet przez pięć ostatnich lat pracował i mieszkał w Kijowie, wcześniej pełnił funkcję szefa działów ORT i „Pierwyj kanał” na Białorusi i w Rosji.

Ciało zamordowanego dziennikarza zostanie pochowane w Mińsku, gdzie mieszka jego matka.

Słowo Polskie, 20.07.16 r.