Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Prezydent Poroszenko przyjął listy uwierzytelniające od Ambasadora RP Jana Piekło

Prezydent Poroszenko przyjął listy uwierzytelniające od Ambasadora RP Jana Piekło

Źródło: president.gov.ua26 października prezydent Ukrainy Petro Poroszenko spotkał się z szeregiem nowych ambasadorów krajów zagranicznych na Ukrainie. Przedstawiciele Iraku, Azerbejdżanu i Polski wręczyli szefowi ukraińskiego państwa listy uwierzytelniające.

W centrum uwagi Ambasadora RP na Ukrainie Jana Piekło z Petrom Poroszenką znalazły się kierunki dalszego wzmocnienia partnerstwa strategicznego między Polską a Ukrainą. Jan Piekło zaznaczył, że Ukraina dla Polski jest strategicznym partnerem oraz sojusznikiem na drodze rozwoju dwustronnych stosunków oraz budowania pokojowej, demokratycznej i prosperującej Europy.

Piekło oraz Poroszenko rozmawiali także na temat współpracy w dziedzinie obrony i bezpieczeństwa, wzmocnienia współpracy transgranicznej oraz współdziałanie w płaszczyźnie europejskiej. Strony podkreśliły pragnienie rozwoju konstruktywnego dialogu szczególnie w trudnych pytaniach związanych z historią polskiego i ukraińskiego narodów.

Prezydent Ukrainy i Ambasador Piekło przywitali uchwalenie przez parlamenty obydwu krajów wspólnej „Deklaracji pamięci i solidarności”. Omawiano także oficjalną wizytę ukraińskiego prezydenta do Polski w grudniu bieżącego roku.

Słowo Polskie na podstawie informacji president.gov.ua, 26.10.16 r.