Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Prezydent Polski Andrzej Duda zadeklarował, że Polska nie pozostawi Polaków na Białorusi na pastwę reżimu

Prezydent Polski Andrzej Duda zadeklarował, że Polska nie pozostawi Polaków na Białorusi na pastwę reżimu

Fot. prezydent.pl

„Jest bezprecedensowe, że obecne władze Białorusi aresztują przedstawicieli legalnie działających, polskich organizacji. Będziemy podejmowali kolejne kroki na arenie międzynarodowej. Nie zostawimy naszych rodaków samych” – oświadczył 25 marca Prezydent RP Andrzej Duda.

Rozmowy telefoniczne Prezydenta w zw. z represjami wymierzonymi w polską mniejszość na Białorusi

Prezydent spotkał się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z Ambasadorem RP na Białorusi oraz szefami służb specjalnych, z którymi omówiono sprawę zatrzymania prezes Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys i członka zarządu ZPB Andrzeja Poczobuta.

Prezydent podkreślił, że społeczeństwo białoruskie to „społeczeństwo naszych przyjaciół”. – Naród białoruski i mieszkający wśród Białorusinów Polacy, którzy mieszkają na tej ziemi z dziada pradziada, są naszymi przyjaciółmi. Wszyscy razem chcemy dla Białorusi jak najlepiej, chcemy jak najlepiej dla narodu białoruskiego – mówił Andrzej Duda.

Prezydent Duda rozmawiał także z Sekretarz Generalną OBWE Helgą Schmid i poprosił ją, żeby sprawa mniejszości polskiej na Białorusi została jak najszybciej wniesiona na agendę spotkań tej organizacji.

Słowo Polskie za: prezydent.pl, 29 marca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code