Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Mer Łucka spotkał się z delegacją z Lubelszczyzny

Mer Łucka spotkał się z delegacją z Lubelszczyzny

Mer miasta Łucka Ihor Poliszczuk spotkał się z polską delegacją Sejmiku województwa lubelskiego  z wicemarszałkiem  Michałem Mulawą na czele i prezydentem Zamościa Andrzejem Wnukiem.

Ihor Poliszczuk podziękował gościom za odwagę, towarzyszącą wyjazdowi do objętego wojną kraju i przywieźli ze sobą pomoc humanitarną.

„Z początkiem wojny Polska została naszą siostrą. I w dowód wdzięczności umieściliśmy flagę Polski na fasadzie rady miejskiej” – powiedział Ihor Poliszczuk. Opowiedział Polakom, jak od pierwszych dni wojny nasze miasto i Wołyń przygotowywały się do ewentualnego najazdu wroga z północy regionu. Omówił też sytuację na dzień dzisiejszy. Mówiono w szczególności o konieczności wsparcia osób przymusowo przesiedlonych, których w Łucku jest obecnie ok. 15 tys. Z kolei Michał Mulawa powiedział, że delegacja przyjechała do naszego miasta pięcioma autobusami załadowanymi żywnością i lekarstwami. „Jesteśmy tu dzisiaj, ponieważ okazujemy nasze wsparcie i nie boimy się Putina. „Cały nasz kraj jest dzisiaj z wami” – powiedział. Pomagamy waszym kobietom i dzieciom, które zostały ewakuowane do Polski. Są naszymi gośćmi, więc nie pozostawimy ich w tarapatach. Nie czekamy na koniec wojny, czekamy na Twoje zwycięstwo!” Ihor Poliszczuk podziękował im za wsparcie i opowiedział, jak żyje dziś Łuck. Według niego odbudowało się 60-70 proc. gospodarki miasta. Obecnie trwają prace  jak wesprzeć przedsiębiorców z innych miast, w których działalność gospodarcza jest niemożliwa.

Sergij Porowczuk, mw, za: Rada Miejska Łucka, 10 marca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code