Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Prezentacja książki „Polska – zarys historii” w Berdyczowie

Prezentacja książki „Polska – zarys historii” w Berdyczowie

W berdyczowskiej kawiarni „Karta Polaka” zebrało się ponad 30 osób, aby zapoznać się z pozycją wydaną przez polski Instytut Pamięci Narodowej, pt.: „Polska – zarys historii”, którą prezentował wolontariusz Europejskiej Wolontariackiej Służby – Krzysztof Berg.

Spotkanie zostało zorganizowanie dzięki współpracy Konsulatu Generalnego RP w Winnicy, Podolskiej Agencji Regionalnego Rozwoju oraz Berdyczowskiego Oddziału Związku Polaków na Ukrainie.

Uczestnicy wydarzenia zapoznali się z Instytutu Pamięci Narodowej we współczesnej Polsce, jego historii i sferach działalności. Szczególne istotne było przedstawienie kontekstu powstania pierwszej książki nt. polskiej historii napisanej przez Polskich historyków w języku ukraińskim. Wydanie powyższej pozycji ma służyć lepszemu zrozumieniu historii Polski przez szerokie grono odbiorców na Ukrainie. Wspomniane zostały również bardzo pozytywne przykłady współpracy Instytutów Pamięci Narodowej z Polski oraz z Ukrainy.

Goście przybyli na spotkanie otrzymali kilkanaście egzemplarzy książki, która z pewnością będzie bardzo pomocną pozycją przybliżającą historię Polski od czasów Mieszka I do Euro 2012.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Winnicy, zdjęcie J. Morice, 01.07.16 r.