Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Prawie rok po otwarciu ukraiński rząd oficjalnie uruchomił przejście graniczne w Uhrynowie

Prawie rok po otwarciu ukraiński rząd oficjalnie uruchomił przejście graniczne w Uhrynowie

Źródło - vgolos.com.uaNajnowsze przejście graniczne „Uhrynów-Dołhobyczów”, otwarte z udziałem polskiej i ukraińskiej delegacji 27 czerwca 2014 roku nareszcie doczekało się uchwalenia przez Radę Ministrów „Umowy o uruchomieniu na granicy polsko-ukraińskiej międzynarodowego przejścia samochodowego”.

Dokument o nr 548-р został opublikowany w rządowych mediach 27 maja 2015 roku.

Ósme na polsko-ukraińskiej granicy przejście w Uhrynowie (Dołhobyczowie) ma stać się jednym z największych – 17 pasów ruchu, szybki dojazd do Lwowa i Stanisławowa… Niestety tylko polska strona, która zainwestowała w przejście blisko 150 mln złotych dotrzymała się powziętych zobowiązań. Po ukraińskiej stronie wciąż brakuje asfaltu na drogach podjazdowych, przez co kierowcy wybierają zamiast Uhrynowa pobliską Rawę Ruską lub Uściług. Na zwiększenie ruchu na przejściu liczą także mieszkańcy Dołhobyczowa, miejscowości, gospodarka której podupadła po rozpadzie PGR-ów i wyjeździe młodzieży do większych miast. To samo dotyczy Urhrynowa, który ma szanse powtórzyć sukces Szegini niedaleko Mościsk. Być może Ukraina i Polska dojdą do porozumienia, by właśnie tu otworzyć drugie piesze przejście graniczne?

Słowo Polskie, 31.05.15 r. , KZ