Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Prawie milion złotych na pomnik smoleński oraz ś. p. Lecha Kaczyńskiego – Jacek Sasin

Prawie milion złotych na pomnik smoleński oraz ś. p. Lecha Kaczyńskiego – Jacek Sasin

Jacek Sasin, prezydent Andrzej Duda oraz uhonorowany nagrodą im. Kaczyńskiego Andrzej Gwiazda. Źródło: http://warszawa.wyborcza.pl/– Chcielibyśmy, aby w przestrzeni publicznej stolicy naszej ojczyzny stanął pomnik z prawdziwego zdarzenia, pomnik, który będzie wyrazem naszego hołdu i wyrazem docenienia ogromnej roli, jaką odegrał w najnowszej historii Polski ś.p. prezydent prof. Lech Kaczyński – podkreślił w piątek 10 marca wiceprezes Ruchu Społecznego im. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, koordynatora Komisji Organizacyjnej Jacek Sasin Sasin podczas gali wręczenia nagrody im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Sasin poinformował, że Komitetowi Społecznemu Budowy Pomników, na którego czele stoi prezes PiS Jarosław Kaczyński, udało się zebrać prawie milion złotych na budowę pomników. Dodał, że ważne jest również postawienie pomnika wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. – W ramach zbiorki publicznej komitet m.in. sprzedaje cegiełki o wartości 10, 20 i 50 zł. Zebraliśmy prawie milion złotych na budowę pomników smoleńskiego i Lecha Kaczyńskiego; cieszy nas bardzo wielki odzew. Mam nadzieję, że już wkrótce te pomniki będą mogły stanąć w Warszawie i świadczyć o naszej pamięci – podkreślił.

„Pomimo wielu trudności, jakie to upamiętnienie napotykało w ostatnich latach, już nieco udało się w tym zakresie zrobić. Miło mi państwa poinformować, że w Polsce jest już ponad 70 miejsc – pomników i symboli – upamiętniających prezydenta Lecha Kaczyńskiego” – powiedział Sasin na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Poseł PiS dodał, że we współpracy z Państwową Wytwórnią Papierów Wartościowych udało się wydrukować ekskluzywne cegiełki o wartości 5 i 10 tys. zł.

W sierpniu 2016 r. ruszyła zbiórka publiczna na budowę pomników: Ofiar Tragedii Smoleńskiej oraz prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Pomniki mają stanąć do 2018 r. na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Słowo Polskie, dzieje.pl, 14.03.17 r.