Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Trzecia część Ukraińców jest gotowa wziąść udział w akcjach protestu

Trzecia część Ukraińców jest gotowa wziąść udział w akcjach protestu

http://news.liga.net/Gdyby w najbliższym czasie w Ukrainie odbyły masowe akcje protestu, aż 28% Ukraińców wzięłoby w nich udział. O tym na konferencji prasowej poinformowała dyrektor „Demokratycznych inicjatyw” Irena Bekeszkina. 
Według danych sondażu, przeprowadzonego przez „Deminicjatywy” wspólnie z Kijowskim Międzynarodowym Instytutem Socjologii, 28% obywateli Ukrainy zadeklarowało swój udział w demonstracjach. Nie zamierzają wychodzić na ulice z akcjami protestu 59% ankietowanych. Przy czym większość Ukraińców – 57% uważa polityczną sytuację w Ukrainie za napiętą, 17% – krytyczną, 18% – spokojną, i tylko 1% – dobrą.

Komentując wyniki badania, pani Bekeszkina zaznaczyła, że 28% – to nie tak mało. Podczas rewolucji pomarańczowej procent osób, które podtrzymały akcje protestu, licząc nawet tych, którzy tylko od czasu do czasu odwiedzali wiece czy przynosili jedzenie, wynosił 15%, a to prawie dwa razy mniej niż teraz.

Sondaż był przeprowadzony we wszystkich obwodach Ukrainy i na Krymie, przebadano 2037 respondentów od 18 lat. Błąd nie przekracza 2,3%.

 

Krystyna Bej, hp


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code