Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Pragmatyczna Merkel radzi by nie bać się inwestować na Ukrainie

Pragmatyczna Merkel radzi by nie bać się inwestować na Ukrainie

Źródło - http://espreso.tv

Podczas niemiecko-ukraińskiego forum w Berlinie kanclerz Niemiec Angela Merkel radziła niemieckim biznesmenom inwestować w ukraińskie rolnictwo, produkcję samolotów, budowę maszyn, energetykę i modernizację infrastruktury.

– Podczas operacji NATO w Afganistanie już sprawdziliśmy ukraińskie samoloty „Antonow”. Okazały się niezawodne – powiedziała.

Pani Merkel zaznaczyła, że ukraiński rynek oferuje wykwalifikowanych pracowników, którzy godzą się pracować za niewysokie wynagrodzenie oraz duży potencjał rynku wewnętrznego.

Niemieckie inwestycje na Ukrainie już wyniosły ponad 4,5 mlrd Euro. Niemcy są jednym z najważniejszych partnerów handlowych Ukrainy ale inwestycyjne możliwości obydwu państw nie są jeszcze wyczerpane – mówiła, dodając, że najważniejszym warunkiem dalszej współpracy są reformy na Ukrainie, wdrażane zgodnie z planem. A z tym, niestety, nie jest najlepiej.

Słowo Polskie, 23.10.15 r.