Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia

Z wielką radością i nadzieją podchodzimy do Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Życzymy spędzenia świąt w ciepłej rodzinnej atmosferze, by przy żywicznym zapachu strojonej choinki, upłynęły piękne chwile polskiej Wigilii: we wspólnie śpiewanej kolędzie, z upragnionym gościem przy stole i w rodzinnym, pełnym radości gronie. Pod żywą choinką zaś dużo prezentów, a w Waszych pięknych duszach wiele sentymentów. Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija.

  • Składamy życzenia licznej ukraińskiej Polonii, która, dzięki staraniom Kościoła i organizacji polonijnych wraca do tradycji Bożonarodzeniowych swoich przodków.

  • Składamy życzenia pracownikom polskich placówek dyplomatycznych na terenie Ukrainy, będącym dla nas oknem w Europę. Życzymy Wam cierpliwości i satysfakcji z Waszej pracy. Wielu z Was nie może wrócić do Polski na święta, ze względu na pracę w Konsulacie czy Ambasadzie RP. Życzymy, byście czuli się na Ukrainie jak w domu. Tym bardziej, że jest to dom Waszych Prapradziadków z czasów Korony Polskiej, I Rzeczypospolitej.

  • Składamy życzenia polskim organizacjom, urzędom miast i gmin w Polsce, wspierającym Polonię na Ukrainie i w innych państwach byłego ZSRR. Chyba jesteście w dobrych układach ze Świętym Mikołajem, jeżeli tyle prezentów od niego nam przekazujecie! Ciepło Waszych serc nie zostanie niezauważone przez dzieciątko Jezus, a my, tutaj na Ukrainie, odwdzięczymy się modlitwą na Pasterce za Was i Wasze rodziny.

     

Niech te święta sprawią,
że będziecie potrafili cieszyć się tym co macie.
Niech marzenia zmienią się w cele,
do których będziecie dążyć.
Niech nie zabraknie Wam miłości i wsparcia,
żeby pokonać przeciwność losu.
Niech przyjaciele i rodzina pokazują Wam
jak wyjątkowi jesteście.
Wesołych świąt życzy redakcja portalu WIZYT.NET

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code