Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Pozdrowienia z okazji Dnia Niepodległości

Pozdrowienia z okazji Dnia Niepodległości

 92 lata temu dążenia Polski do niepodległości doprowadziły do powstania Królestwa Polskiego, a potem II Rzeczypospolitej. Prawie 123 lata nasz naród walczył o możliwość posiadania wolności U SIEBIE W DOMU, przeciwstawiając się rosyjsko-prusko-austrijackim zaborcom. Ogromna ilość powstań nie tylko w Polsce, morze przelanej krwi – dowodzą siłę ducha prawdziwego Polaka, który nie padnie na kolana przed wrogiem, a będzie walczył do ostatniego tchu.

  • Polakom w Winnicy, na Podolu i Ukrainie życzymy realizacji wszystkich aspiracji polonijnych – pogłębiania znajomości języka polskiego, dostania się na polskie uczelnie, prezesom organizacji polonijnych – przede wszystkim – pojednania, bowiem razem można osiągnąć każdy, nawet najtrudniejszy cel.

  • Polakom na Białorusi życzymy cierpliwości. Wspiera was Polska, Ukraina, cały świat. Z uwagą obserwujemy to, co dzieję się z prawami do BYCIA POLAKIEM w Waszym państwie. Życzymy by ostatni dyktator Europy z korzeniami w KGB w tym roku ustąpił ze swojego stanowiska i w Białorusi, nareszcie zaczęły się demokratyczne zmiany. Mamy nadzieję, że Białoruś do następnego Święta Niepodległości przestanie przypominać Czarnobyl, a zmieni się w nowoczesne europejskie państwo.

  • Konsulom i pracownikom Ambasady oraz Konsulatów RP na Ukrainie życzymy wyrozumiałości i cierpliwości do naszych próśb i potrzeb. Nie zapominajcie, że polskość w naszych stronach wykorzeniano i niszczono. Nasze babcie i dziadkowie nie z swojej woli wyjeżdżali na Sybir, a ile ich nie wróciło? Wasza pomoc jest bezcenna, a Konsulat – to mała Polska na Ukrainie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code