Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Powstał nowy ukraińsko-angielsko-polski przewodnik po Winnicy

Powstał nowy ukraińsko-angielsko-polski przewodnik po Winnicy

Winnica jest jednym z najładniejszych miast na Ukrainie, które zdołało oprzeć się urbanistycznym zabudowaniom doby komunizmu i zachowało swój niepowtarzalny urok.  Po wielu godzinach pracy, konsultacjach i tłumaczeniach pracowników i wolontariuszy Winnickiego Urzędu Miasta wizytówka Podola znalazła swoje odzwierciedlenie w nowoczesnej realizacji przewodnika po tym mieście.

Nowy przewodnik ukazuje się w potrójnej wersji językowej – ukraińskiej, angielskiej oraz polskiej. Za realizację ostatniej odpowiedzialne były dwie wolontariuszki Winnickiego Centrum Informacji Kreatyw, które w 2013/14 odbywały w Winnicy wolontariat europejski, Katarzyna Gach i Joanna Brach.

Jesteśmy dumne ze swojej pracy ponieważ nauczyła nas ona wiele o nas samych, o naszym ojczystym języku, nauczyła współpracy. Miałyśmy możliwość poznać wiele ciekawych faktów o Winnicy i współpracować z fantastycznymi, aktywnymi, pełnymi energii i nowych pomysłów ludźmi – pracownikami Rady Miasta – opowiedziała o pracy nad przewodnikiem i pobycie na Podolu Kasia Gach.

Drukowanie ulotek informacyjnym, katalogów promocyjnych i przewodników jest standardem w Polsce, prawie każda gmina czy miasto wydaje dużo pieniędzy na zaprezentowanie najlepszych swoich stron, co służy zwiększeniu zainteresowania ze strony potencjalnego inwestora i turysty. Nieliczne miasta na Ukrainie mogą pochwalić się pięknymi wielojęzycznymi przewodnikami. Teraz także Polacy będą mogli bliżej poznać Winnicę, poznając jej zabytki i ciekawostki opisane w języku polskim.

Słowo Polskie, 03.02.15 r.