Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Powoli ale skutecznie – w Chmielnickim trwa remont ul. Lecha Kaczyńskiego

Powoli ale skutecznie – w Chmielnickim trwa remont ul. Lecha Kaczyńskiego

Jesienią 2013 roku ruszył remont ulicy Lecha Kaczyńskiego na Greczanach, polskiej dzielnicy miasta Chmielnickiego, d. Płoskirowa. W ubiegłym roku Rada Miasta przegłosowała za przemianowanie ulicy byłego sprzymierzeńca leninowskiej ideologii Lejby Urickiego na ulicę imienia śp. Lecha Kaczyńskiego, przedostatniego prezydenta Polski, który zginął w nie do końca  wyjaśnionej katastrofie lotniczej na terenie Federacji Rosyjskiej.

Ulica ma długość blisko dwóch kilometrów. Do października wyglądała jak typowy odcinek drogi w ukraińskich miastach – z dziurami, koleinami i pozbawionymi pokryw otworami kanalizacyjnymi.

– W miejskim budżecie przewidziano na remont ulicy Kaczyńskiego w 2013 roku 850 tysięcy hrywien (78 tysięcy Euro). To trzecia część ogólnego kosztorysu prac, które zaplanowano wykonać, by ulica wyglądała w miarę przyzwoicie. Remont przeprowadza Sudiłkowska mechaniczna brygada.

Jak widać na zdjęciach, na początku października część ulicy została wysypana i wyrównana  żwirem. Na ulicy Lecha Kaczyńskiego znajduje się także Dom Polski, w którym też powoli trwają prace remontowe, są podprowadzane wodociągi oraz przygotowywana dokumentacja techniczna.
Ponad 30 tys. hrywien na remont Domu Polskiego ofiarowały osoby prywatne, organizacje społeczne oraz niektóre podolskie przedsiębiorstwa.

FM, bwp

 

Dom Polski – byłe Centrum Kultury Polskiej w dawnym Płoskirowie powoli odradza się do życia


Aktualny wygląd ulicy Kaczyńskiego w Chmielnickim

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code